• בחר שפה: רוסית עברית אנגלית
  • בחר גודל פונט: A A A

דף הבית

אודות "כן לזקן"

תעודת זהות "כן לזקן"

"כן לזקן" (ע"ר) הינו ארגון התנדבותי חוץ ממשלתי, הפועל לשמירה ולקידום זכויותי הזקנים במישור האישי והציבורי. הארגון מופעל על ידי מתנדבים מסורים, כולם גמלאים מומחים בתחום הזקנה והזכויות. בזכות פעילותנו, הושבו עד יום לציבור הזקנים מעל 600 מיליון ₪. "כן לזקן" קיבל את פרס יו"ר הכנסת על פעילותו .


במישור האישי
"כן לזקן" מפעיל מוקד זכויות טלפוני (2284*) המיועד לאזרחים ותיקים ולבני משפחותיהם. המוקד מסייע להם להשיג את זכויותיהם בכל תחומי החיים:  ניצולי שואה, צרכנות, בטוח לאומי, עובדים זרים, בריאות, דיור רווחה ועוד. השירות ניתן חינם על ידי מתנדבים גמלאים המומחים בזכויות הגיל השלישי.
הפונים זוכים ליחס אישי ומכבד, אוזן קשבת, ברור צרכיהם ואיתור הזכויות והשירותים להם הם זכאים. אנו עושים הכל על מנת לדאוג שכל אותם אזרחים וותיקים יקבלו מה שמגיע להם.
מאז 2004 ועד היום טיפלנו ביותר מ- 50,000 פונים שזכו ויזכו לקבל את זכויותיהם בשווי מצטבר של מיליוני שקלים, המשפרים את איכות חייהם. 

 

במישור הציבורי
 "כן לזקן" מהווה כוח מרכזי במאבקים לקידום זכויות הזקנים ברמה הארצית והמקומית - באמצעות חקיקה, שינוי נהלים, שיח עם קובעי מדיניות, כתיבת ניירות עמדה, שיתוף עם ארגונים נוספים, שימוש בתקשורת ובכלים משפטיים.   בין הנושאים ציבוריים שעל סדר יומנו: אשפוז סיעודי, עובדים זרים, זכויות ניצולי שואה, דיור ציבורי
, העלאת קצבאות הזקנה ועוד.