• בחר שפה: רוסית עברית אנגלית
  • בחר גודל פונט: A A A

תחומי פעילות

סיוע במימוש זכויות פרטניות:
"כן לזקן" מפעיל מוקד מידע וסיוע טלפוני בשפות עברית ורוסית, המשמש כתובת זמינה ונגישה לזקנים ולבני משפחותיהם לבירור, לתיווך ולמיצוי זכויותיהם בתחומים כגון: בריאות, סיעוד, דיור, רווחה, ביטוח לאומי, ניצולי שואה, ארנונה, צרכנות ועוד.

מוקד הזכויות בעברית וברוסית 2284*

הסיוע המקצועי ניתן על ידי מתנדבים המומחים בהיבטים שונים של זכויות הזקנים. הסיוע כולל מתן מידע והדרכה בנושא זכויות הזקנים, ייעוץ והכוונה בפתרון בעיות, ליווי מקצועי ויצוג הזקן מול הרשויות כולל יעוץ משפטי.

בשנה האחרונה נענו מעל 7,000 פניות וזקנים רבים זכו לממש את זכויותיהם הן בשירותים והן בכסף.

סיוע במימוש זכויות קבוצתיות / קהילתיות:
"כן לזקן" מסייע לקבוצות של זקנים וזקנות בעלי עניין או בעיה משותפים, למצות את זכויותיהם, אם על ידי פעולות לשינוי המדיניות הפוגעת ואם על ידי קידום פתרון נקודתי.

קידום כלל זכויות הזקנים:
"כן לזקן" פועל לקדם את כלל זכויות הזקנים באמצעות זיהוי בעיות מרכזיות במערכת השירותים או בעיות הקשורות בזקנים וברווחתם, דווח והתרעה על הליקויים בפני הרשויות, והעלאתם לסדר היום הציבורי - תוך מתן הצעות לפתרון. בפעילותינו לקידום כלל זכויות הזקנים, אנו נמצאים בקשר מתמיד עם קובעי מדיניות ברמות שונות, נעזרים בשירותי היעוץ המשפטי של הארגון לצורך קידום חקיקה ובמקביל, מעלים נושאים אקוטיים לסדר היום הציבורי באמצעי התקשורת השונים. לפירוט הפעילות הציבורית לחץ כאן.